Центр професійного розвитку педагогічних працівників
Горохівської міської ради
e-mail: horokhiv.cprpp@gmail.com
Наша сторінка у Facebook
28 лист. 2021 р.
Педагоги – це та категорія спеціалістів, які працюючи у сфері «людина-людина» дуже часто піддаються стресу і тривозі. Велика кількість вимог, напружений ритм життя, постійні зміни і нововведення, неспокійні обставини на роботі, що потребують стійкої уваги і напруги, нестабільна ситуація в країні, спричинена пандемією Коронавірусу та ряд інших факторів є причинами виснаження організму людини, що може призвести до зниження рівня задоволення від роботи і втрати бажання працювати. Такий стан емоційного, розумового виснаження та фізичної втоми, що виникає в результаті хронічного стресу на роботі Герберт Фрейденберг у 1974 році назвав терміном «емоційне вигорання».
З метою попередження і профілактики емоційного вигорання педагогів Горохівщини психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників розробила психологічний, просвітницько-профілактичний тренінг на тему: «Вчителю, бережи себе! Або як не вигоріти на роботі». 29 листопада 2021 року учасниками цього тренінгу були педагоги Пірванченської гімназії Горохівської міської ради.
Психолог Марина Сокол ознайомила всіх присутніх з визначенням, причинами та складовими емоційного вигорання, психофізичними, соціально-психологічними та поведінковими симптомами та стадіями цього синдрому. Всі учасники мали можливість визначили свій рівень професійного вигорання за методикою К.Маслач, С. Джексон в адаптації Н. Водоп’янової. Вправа «Колесо життєвого балансу» дала можливість усвідомити задоволеність різними сферами свого життя, та побачити в якому напрямку варто розвиватись.
Педагоги також практикували дихальні техніки, метою яких було врівноваження психологічного стану та зняття емоційного напруження. Техніка «Позитивного переосмислення» показала гарний результат групової роботи і вміння позитивно вирішувати непередбачені стресові ситуації, що виникають в професійній діяльності. Корисними для усвідомлення були притчі «Про білого коня» та «Банка життя». Техніка «Мозковий штурм» допомогла згенерувати ідеї для збереження психічного здоров’я особистості.
Дякуємо Людмилі Дмитрівні Сидорук - директорці гімназії, та її заступниці – Адріані Сергіївні Рощині за співпрацю і організацію зустрічі. А також дякуємо всім педагогам, які були дуже активними і старанними у виконанні всіх вправ і технік.